Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Iesire din tara cu masina fratelui
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Iesire din tara cu masina fratelui

Buna ziua,

Ma intereseaza sa ies din tara cu masina fratelui.
Ce acte am nevoie pentru a nu avea probleme cu masina la vama?

Va multumesc.
ovidiu_me, utilizator
Cele obisnuite- asigurare, talon ( sa aveti ITP valabil), eventual si cartea masinii.
Nu trebuie imputernicire sau ceva similar prin care sa demonstrez ca masina mi-a fost data spre a iesi cu ea din tara ?
Nu, nu-i intereseaza asta, in ce conditii v-a incredintat-o sau dat-o spre folosinta, daca ar fi furata, ar fi data in consemn la frontiera.