avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere american
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere american

Ce prevedere legala permite sau nu conducerea unui autoturism pe teritoriul Romaniei cu permis de conducere american. Daca da,pe ce perioada de timp?
Cel mai recent răspuns: manuela43 , utilizator 17:57, 2 Septembrie 2013
~ Conținut șters la cerere ~
Permisul de conducere american poate fi echivalat in Romania? Se poate obtine permis de conducere romanesc in baza celui american?

Ultima modificare: Luni, 2 Septembrie 2013
manuela43, utilizator
Da,este valabil. Ce prevedere legala exista in acest sens? Surse din Politia romana au contestat dreptul de a conduce cu driver license in Romania.

Exista si o prevedere legalamarzalawsb a scris:n
npe orice perioada de timp. trebuie doar sa aveti grija sa fie valabil si in SUAn
nn

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis anulat andres1987andres andres1987andres va rog sami dati un sfat daca se poate in cazul in care am permisul anulat si abia dupa un an am dreptul sa dau din nou examenul ce as putea sa fac incat ... (vezi toată discuția)
Permis anulat - emitere permis in alt stat batzik batzik Am si eu o intrebare al carei raspuns nu l-am gasit in legislatie. Imi este anulat permisul pt alcool, dar mai am un permis emis de alta tara. In cat timp de ... (vezi toată discuția)