Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere american
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere american

Ce prevedere legala permite sau nu conducerea unui autoturism pe teritoriul Romaniei cu permis de conducere american. Daca da,pe ce perioada de timp?
~ Conținut șters la cerere ~
Permisul de conducere american poate fi echivalat in Romania? Se poate obtine permis de conducere romanesc in baza celui american?

manuela43, utilizator
Da,este valabil. Ce prevedere legala exista in acest sens? Surse din Politia romana au contestat dreptul de a conduce cu driver license in Romania.

Exista si o prevedere legalamarzalawsb a scris:n
npe orice perioada de timp. trebuie doar sa aveti grija sa fie valabil si in SUAn
nn