Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Înmatriculare masina
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Înmatriculare masina

Vreau sa cumpar o masina de la o persoana care a cumparat-o de dincolo, a inmatriculat-o, dar n-a platit taxa de inmatriculare, facand un partaj, lucru care se mai practica pana lunile trecute. Daca vreau sa cumpar masina, trebuie sa platesc eu taxa?
da, trebuie platit timbrul de mediu