Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozit venit microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozit venit microintreprindere

O societate comerciala in anul 2012 a optat pentru plata impozitului pe veniturile microintreprinderii. La sfarsitul anului 2012 a inregistrat venituri totale in valoare de 74.000 euro. Pentru anul 2013 isi pastreaza optiunea, conform prevederilor legale valabile pana la 01.02.2013. Daca in cursul anului 2013 veniturile realizate vor fi intre 65.000 si 100.000 euro, va fi obligata la plata impozitului pe profit pentru intreg anul 2013?
Va multumesc!
Da, tot anul 2013.
Multumesc!