Forum Discuţii juridice Executare silită Prescriere datorie
Discuție deschisă în Executare silită

Prescriere datorie

buna ziua. as dori o informatie in legatura cu prescrierea unei datorii. in urma unui divort, eu tb sa platesc o anumita suma catre fostul meu sot.
hotararea este emisa in 12 decembrie 2009. intre timp am facut recurs, dar nu a fost dus pana la capat pt neplatirea taxei de timbru.
acum am primit o hotarare de executare silita, emisa in 23 aug 2013.
este adevarat ca datoria s-a prescris? ce ar tb sa fac in acest caz?
multumesc

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
Contestatie la executare invocand prescriptia.