Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

buna ziua
mi-am depus dosarul de pensionare anticipata in Romania,iar eu de un an lucrez in Spania cu contract de munca legal. Pot depune la dosarul de pensionare anticipata si aceasta perioada lucrata in Spania?
va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Daca sunteti in plata cu pensie anticipata, s-ar putea sa fiti nevoit sa restituiti pensia pe perioada lucrata in Spania (daca perioada lucrata se suprapune cu perioada in care beneficiati de pensie anticipata).
pensia anticipata si anticipata partiala nu poate fi cumulata cu nici un alt venit.