Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma SRL - infiintare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma SRL - infiintare

Buna seara! Vreau sa stiu daca pot sa-mi fac SRL,avand handicap grad2 accentuat,cui trebuie sa ma adresez si ce acte i-mi trebuiesc? Am doar indemnizatie de la handicapati si a-si dori sa-mi deschid un mic magazin, Va multumesc pt. rasuns anticipat.
Primiti toate indrumarile de la serviciul de asistenta juridica din cadrul registrului comertului. Poate sa fie o varianta alternativa infiintarea unei PFA sau a unei intreprinderi individuale, entitati fara personalitate juridica ce pot fi pentru o afacere mica mai usor de administrat.