avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Rog urgent un raspuns - incercare schimb valutar ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Rog urgent un raspuns - incercare schimb valutar bancnota falsa

Am gasit o bancnota de 100 de dolari, si nestiind ca e falsa am incercat sa o schimb
La schimbul valutar, bine inteles ca doamna a chemat politia
Cu o seara inainte, mam uitat pe net, si bancnota parea reala Nici doamna de la schimbul valutar nu-si putea da seama, daca e veche sau falsa... Eu ne-mai avnd contact cu bani de genu, va dati seama ca nu am gasit nici o diferenta
Domnul de la politie mi-a luat numele, si a plecat, pentru ca el era in concediu
A doua zi ma cautat pe acasa, pe la munca. Va dati seama cate probleme mi-am facut din cauza unei neintelegeri.
Intr-un sfarsit m-am dus la politie am dat declaratie, si tot sunt plimbata pe drumul casa, politie.
Cum pot sa scap, mam saturat de declaratii, nu am nici o vina, ce se poate intampla?
Ce mai urmeaza? pt ca el ultima oara spunea ca eu sunt suspectul numarul 1, Chiar nu se intelege ca nu am nici o vina?
Daca stiam ca sunt falsi, va dati seama ca ii ardeam, dar nici intrun caz sai pun in circulatie, si mai ales sai schimb
Nu am mai avut nici o problema cu politia, ajung acasa si plang, si ma intreb ce mai urmeaza!? :(
Pot sa raman fara locul de munca, pt ca toata lumea interpreteaza cum vrea
Parintii inca nu au aflat, si ei orice miscare judeca, alte expicatii, nebunii.
Nu mai pot :( Nu am somn noaptea.
Nu am nici o vina, cat mai umblu pe la politie? am dat o declaratie, ce nu e indeajuns? Nu oameni de genul meu detin bani falsi, am atatea probleme, cu sanatatea, cu locul de munca, cu altele in viata de zi cu zi, asta a fost prea mult!
O seara buna,
Multumesc pentru atentie
Chair nu se poate intelege ca am gasito into carte veche? era clar ca daca aveam ceva in legatura se puteau gasi si mai multe.
Inteleg ca sunt ghinionista, dar cand se va lamuri treaba asta?
Daca cautati in codul penal sa vedeti cu cat se sanctioneaza punerea in circulatie sau detinerea de moneda falsa, veti intelege ca singura aparare este ca i-a gasit, daca nu i-ar fi gasit, de unde i-a luat si asa mai departe si se complica situatia.
Cu ce sunt de vina ca am gasito tocmai eu? Ceea ce vreti sa ma faceti sa inteleg ca pot ajunge sa fac inchisoare doar pentru simplul fapt ca am puso in circulatie
Dar nu am stiut ca e falsa!
E, nu.. in timp lucrurile se lamuresc, insa veti sta in stres. deocamdata sunteti in cercetare cu falsificarea de moneda, apoi e o problema si cu insusirea bunului gasit.
Nu veti scapa fara amenda, dar e cel mai bun lucru care vi se poate intampla.
Am atatea pe cap, incat numai amenda ar fi cel mai bun lucru care mi sar putea intampla
Dar tot stresul asta ma apasa, nu am nici o vina, si asta ma doare cel mai mult
M-am consumat destul, si cand ma gandesc, ca asta a fost doar inceputul, nu mai pot!
In ultima vreme, cred ca si telefonul mi se ascula, dar daca tot asculta, nu isi poate da seama, ca nu am nici o legatura? Pt ce o lungeste atat?

Alte discuții în legătură

Bani falsi primiti de la banca lila688678 lila688678 Am primit de la o banca mai multe bancnote de 100 euro.Din cauza ca ei dau putin, am incercat sa schimb la un ,,schimb valutar,, unde mi-au gasit o bancnota ... (vezi toată discuția)
Citatie in calitate de martor art 310/313 HyperX HyperX Am primit o citatie in care am fost chemat in calitate de martor in vederea articolelor de lege 310,313 nu apare pe citatie niciun nr de dosar, sau o alta ... (vezi toată discuția)
Fals si uz de fals? ce risc? world1 world1 Apelez la acest site pentru ca am o mare problema. Situatia este urmatoarea: Am o prietena foarte buna care este casatorita si care ascunde multe fata de ... (vezi toată discuția)