Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Actiuni S.I.F. Transilvania
Discuție deschisă în Bursa de valori

Actiuni S.I.F. Transilvania

Tatal meu a fost actionar la S.I.F. Transilvania SA pe baza cupoanelor primite pe baza legii
58/1991, prin care fiecare român în vârstă de peste 18 ani a primit o hârtie cu cinci cupoane în valoare de 5.000 de lei vechi fiecare (în total 25.000) și cea din 1995, când s-au împărțit cupoane nominale de 975.000 de lei. Cupoanele nu a fost vandute, a fost depuse la S.I.F. Transilvania SA Brasov, si in momentul de fata sant acolo. In anul 2003 tatal meu a murit, si cupoanele a ramas acolo, de zece ani nici dividendele nu a fost ridicat . Care este procedura de a intra in posesia cupoanelor ca sa pot incepe succesiunea la un notar ?
Luati legatura direct cu cei de la sediul SIF Transilvania si va vor spune cum sa intrati in posesie situatiei la zi a actiunilor detinute.
Si sa aveti in vedere ca tot prin acel proces de privatizare in masa, pe langa acele actiuni la SIF Transilvania, e posibil sa mai detineti un numar de cateva actiuni si pe la celelalte SIF -uri.