Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare TVA in cazul livrarilor de bunuri catre ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare TVA in cazul livrarilor de bunuri catre persoane fizice din Marea Britanie

Trebuie sa inregistrez TVA pe o factura catre persoane fizice din Marea Britanie?
Cum trebuie tratate aceste vanzari din punct de vedere al TVA-ului? Aceste facturi vor fi considerate vanzari la distanta?
Am uitat sa mentionez ca persoana juridica de care vorbesc este inregistrata in scopuri de TVA in Romania