Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Inregistrare proforma Germania
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Inregistrare proforma Germania

am avut o fact proforma din Germania de servicii,se declara cumva in decl 390, sau se inregistreaza factura cand o sa vina in luna urmatoare ?
Buna seara,

Facturile proforme nu se declara in declaratia recapitulativa. Veti raporta factura care atesta faptul ca a avut loc o operatiune intracomunitara.

Numai bine
multumesc mult