Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Regulamente de interzicere si sanctionare cu amenda in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Regulamente de interzicere si sanctionare cu amenda in cadrul asociatiei de proprietari

As dori sa va intreb daca aveti cumva modele de regulamente adoptate de adunarea generala in care se descriu in amanunt diverse drepturi si obligatii ale proprietarilor.
De exemplu despre aruncarea gunoiului sanctionata cu x lei, intericerea de amplasare antene parabolice pe peretii exteriori, de montare gratii pe scara de bloc la usile de aprtament,etc.
Multumesc!
w_v_w_v, utilizator
Problema cu grilaje...am avut situatie de proprietar cu tocarie geamuri+usi termopan,la care a aplicat grilaje...era o imagine de vis sa constati o usa de acces de termopan,langa care era rabatat un grilaj...
Povestea cu deseurile menajere...este adevarat ca suntem o asociatie de proprietari aproximativ numeroasa, cu multe apartamente inchiriate si ne confruntam ff des cu dovezi incontestabile de lipsa de civilizatie
Multora le este greu sa se deplaseze cu resturile menajere pana la ghena existenta la fiecare nivel si apreciaza ca este mai comod sa lase saci cu resturi la afisierul scarilor,langa cutiile postale...