avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere penala pentru favorizarea faptuitorului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere penala pentru favorizarea faptuitorului

Buna ziua,

Va rog sa ma indrumati, va rog, unde ar trebui sa depun o plangere penala impotriva unui prim procuror si cam care ar fi etapele acestui demers?

Acest prim procuror s-ar putea intoarce impotriva mea?
Ar fi bine sa consultati un avocat deoarece trebuie bine analizata situatia.
Procurorul poate face plangere si el pentru denuntare calomnioasa si procurorii ar putea sa tina cu el...
Multumesc!

Puteti sa-mi spuneti, va rog, care este articolul cu privire la denuntarea calomnioasa?
Art. 259 din Codul penal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Denunt calomnios monik monik care e procedura pentru a face plangere pt denunt calomnios? re cineva vreun model? unde se depune cererea?multumesc (vezi toată discuția)
Marturie mincinoasa peraspera peraspera Marturie mincinoasa din cate am citit pe aici, se refera numai la o actiune a MARTORULUI. Dar, daca cineva iti face o actiune(civila) si scrie lucruri ... (vezi toată discuția)
Denunt calomnios ContSters83761 ContSters83761 buna seara.am o intrebare legata de urmatorul aspect.Daca,inainte sau dupa inceperea procesului una din parti depune o plangere privind denunt calomnios ,care ... (vezi toată discuția)