Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta Legala Sau Nelegala ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta Legala Sau Nelegala ?

Condamnă pe inculpatul IONESCU după cum urmează:
a) la pedeapsa de 4 ( patru ) ani închisoare şi 5 (cinci) ani interzicerea drepturilor prevăzute de art.64 lit.a teza II şi lit.b din codul penal, pentru comiterea infracţiunii prevăzute de art.7 alin.1,3 din L.39/2003, cu aplicarea art.320/1 alin.7 cod procedură penală, cu aplicarea art. 74 lit.a şi art.76 lit.b din codul penal;

b) la pedeapsa de 5 (cinci) luni închisoare pentru comiterea infracţiunii prevăzute de art. 25 din L.365/2002, cu aplicarea art.320/1 alin.7 cod procedură penală, art. 74 lit. a şi art. 76 lit. e din Codul penal.

c) la pedeapsa de 2 (doi) ani închisoare şi 5 ani interzicerea drepturilor prevăzute de art.64 lit.a teza II şi lit.b din codul penal, pentru comiterea infracţiunii prevăzute de art.24 alin.1 din L.365/2002, cu aplicarea art.41 alin.2 cod penal, art.320/1 alin.7 cod procedură penală;

d) la pedeapsa de 2 (doi) ani închisoare şi 5 ani interzicerea drepturilor prevăzute de art.64 lit.a teza II şi lit.b din codul penal, pentru comiterea infracţiunii prevăzute de art.24 alin.2 din L.365/2002, cu aplicarea art.41 alin.2 cod penal, art.320/1 alin.7 cod procedură penală;

e) la pedeapsa de 10 (zece) luni închisoare pentru comiterea infracţiunii prevăzute de art.27 alin.1 din L.365/2002, cu aplicarea art.41 alin.2 cod penal, art.320/1 alin.7 cod procedură penală;

f) la pedeapsa de 10 (zece) luni închisoare pentru comiterea infracţiunii prevăzute de art.27 alin.3 din L.365/2002, cu aplicarea art.41 alin.2 cod penal, art.320/1 alin.7 cod procedură penală; g) la pedeapsa de 2 (două) luni închisoare , pentru comiterea infracţiunii prevăzute de art.42 alin.1 din L.161/2003 cu aplicarea art.41 alin.2 cod penal, art.320/1 alin.7 cod procedură penală;

În baza art.33 lit.a şi art.34 lit.b din codul penal; Contopeşte cele 7 (şapte) pedepse principale în pedeapsa cea mai grea de (patru) ani închisoare. În baza art.35 alin.(3) cod penal; Contopeşte pedepsele complementare în pedeapsa cea mai grea.

Pedepse de executat: 4 (patru) ani închisoare şi 5 (cinci) ani interzicerea drepturilor prevăzute de art.64 lit.a teza II şi lit.b din codul penal. În baza art.88 cod penal;

Scade din pedeapsa principală, reţinerea şi arestul preventiv de la 27 februarie 2008 la 26 martie 2008. Înlătură aplicarea art 86/1, 86/2, 86/3 Cp şi art. 71 alin.5 Cp
valybc, utilizator
e posibil sa retina art 74 si 76 la primele 2 fapte si la restu 5 nu ?