Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Urgent - calcul pedeapsa de executat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Urgent - calcul pedeapsa de executat

URGEENTTT!!!! cat inseamna un an penal? pentru o pedeapsa de 2 ani pt complicitate la inselaciune cat ar avea de executat? va rog sa-mi raspundeti, astazi a fost data sentinta si are deja 3 luni de arest preventiv , se iau si astea in calcul?? cam care ar fi data cand s-ar putea elibera
cosminaa, utilizator
daca intra in vigoare noul cod penal ar aveaunele beneficii, reducere de pedeapsa de la 2 ani??