avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Urgent - calcul pedeapsa de executat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Urgent - calcul pedeapsa de executat

URGEENTTT!!!! cat inseamna un an penal? pentru o pedeapsa de 2 ani pt complicitate la inselaciune cat ar avea de executat? va rog sa-mi raspundeti, astazi a fost data sentinta si are deja 3 luni de arest preventiv , se iau si astea in calcul?? cam care ar fi data cand s-ar putea elibera
Ultima modificare: Miercuri, 9 Octombrie 2013
cosminaa, utilizator
Cel mai recent răspuns: cosminaa , utilizator 13:19, 10 Octombrie 2013
daca intra in vigoare noul cod penal ar aveaunele beneficii, reducere de pedeapsa de la 2 ani??

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna - cerere de liberare conditionata Deea90 Deea90 Buna seara!As dori sa stiu cand s-ar putea face cerere de eliberare conditionata?sotul meu are pedeapsa de 1 si 6 luni de executat.cum se calculeaza timpul ... (vezi toată discuția)
Se poate elibera mai devreme? mantaandreea mantaandreea Sotul meu are de executat 2 ani de inchisoare pentru ultraj.Executarea a inceput-o din 25 noiembrie 2011.As vrea sa stiu cand pot sa-i angajez un avocat care ... (vezi toată discuția)
Eliberare conditionata erikaandreea erikaandreea se tine cont daca persoana care solicita eliberarea conditionata a fost scos la munca ? (vezi toată discuția)