Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Evaziune fiscala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Evaziune fiscala

Subiect: evaziune fiscala
' sustragerea de la plata obligatiilor fiscale prin cesionarea partilor sociale detinute intr-o societate comerciala cu raspundere limitata, efectuata in acest scop' - articol din Legea 87/1994, se mai regaseste in vreo lege actuala privind evaziunea fiscala, sau astfel de fapte se mai pedepsesc?
multumesc.

LEGEA 241/2005 – Prevenirea si combaterea evaziunii fiscale.