Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Depunere plangere
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Depunere plangere

Buna ziua, plangerea impotriva unei decizii a CNSC se depune direct la Curtea de Apel sau trebuie transmisa mai intai la CNSC?
Multumesc.
Explicati ce fel de decizie este si denumirea completa a institutiei emitente.
avvalentina, utilizator
Este vorba despre o decizie prin care Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor a respins o contestatia pe care am formulat-o in legatura cu atribuirea unui contract de achizitie publica.
Plangerea se transmite in acelasi termen de depunere si la Curte si la autoritatea contractanta.
CNSC nu este parte in proces (art.283, alin.1 din OUG 34).
Va recomand sa cereti sprijinul unui avocat.