Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Organizare concurs pentru post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Organizare concurs pentru post

Buna ziua,

Nu stiu daca am incadrat bine problema, sper ca da...as dori sa stiu conform carui act normativ se organizeaza concursurile in spitale, pentru un post de registrator medical mai precis. Am participat la un astfel de concurs, iar "scaparile" organizatorice m-au dat pe spate. Stiam de HG 286/2011 dar nu sunt sigura ca este singura, sau ca ase aplica la acest gen de post in particular. Doresc sa fac o sesizare visavis de organizarea concursului, si am nevoie de temeiul legal pentru neregulile sesizate de mine.

Va multumesc anticipat..
Vedeti HG nr.286/2011 aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzator functiilor contractuale din sectorul bugetar