Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Regimul special al fisei de magazie a formularelor cu ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Regimul special al fisei de magazie a formularelor cu regim special (14-3-8/b)

Buna ziua!

Am o intreprindere individuala.
As vrea sa stiu daca inserierea si numerotarea Fisei de magazie a formularelor cu regim special (14-3-8/b) se face pe baza unei decizii interne, la fel ca in cazul facturilor, chitantelor s.a.

Multumesc!
In acea decizie sunt cuprinse toate documentele financiar-contabile, nu numai facturile si chitantele.
Multumesc mult!
Trebuie sa aveti in vedere faptul ca formularul 14-3-8/b nu mai este prevazut in Nomenclatorul documentelor financiar-contabile,conform ANEXEI nr.2 la OMEF nr.3512/2008 privind documentele financiar-contabile. In concluzie,nu se mai utilizeaza.