Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Conditii pentru a beneficia de venit minim garantat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Conditii pentru a beneficia de venit minim garantat sau alocatie sustinere familie

care este venitul net pe mebru de familie pentru a putea de neficia de venit minim garantat sau alocatie de sustinere familie?

va multumesc!
Alocatie de sustinerea familei
Eu pot primi ajutor social cam 3 copi cupeinsi intre 9 ani Si 6 ani su unul de 5 luni

editat : citare mesaj anterior
Cornel Vasile, Consilier juridic
Ajutoare sociale 2019: Ce valori au și cine le poate primi anul acesta
www.avocatnet.ro/articol_502...