avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Conditii pentru a beneficia de venit minim garantat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Conditii pentru a beneficia de venit minim garantat sau alocatie sustinere familie

care este venitul net pe mebru de familie pentru a putea de neficia de venit minim garantat sau alocatie de sustinere familie?

va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:39, 12 Septembrie 2019
Alocatie de sustinerea familei
Eu pot primi ajutor social cam 3 copi cupeinsi intre 9 ani Si 6 ani su unul de 5 luni

editat : citare mesaj anterior
Ultima modificare: Joi, 12 Septembrie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic
Ajutoare sociale 2019: Ce valori au și cine le poate primi anul acesta
www.avocatnet.ro/articol_502...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatie complementara anknela anknela Buna ziua.am si eu o intrebare...as vrea sa stiu daca pot sa fac dosar de alocatie complementara pentru baietelul meu de aproape 3 ani,daca sotul meu nu are ... (vezi toată discuția)
Alocatie complementara stefaniaalina75 stefaniaalina75 Care este suma pe membru de familie pentru alocatia complementara? (vezi toată discuția)
Alocatia copiilor Cecilia3 Cecilia3 Unde se depune cererea pentru acordarea alocatiei pentru copil atunci cand s-au schimbat conditiile de acordare ( in speta venitul lunar realizat de parinte in ... (vezi toată discuția)