avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru o sãptãmânã lucreazã, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru o sãptãmânã lucreazã, urmãtoarea este liberã

Bună ziua,

Vă rog frumos să mă ajutaţi în următoarea problemă: am nişte salariaţi care lucrează o săptămână luni - duminică 8 ore/zi iar următoarea este liber. ªi nu ştiu cum să procedez la întocmirea actelor adiţionale privind modificarea timpului de lucru.
Mulţumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:45, 23 Octombrie 2013
In acest caz, trebuie sa treceti :
- durata timpului de munca ... ore/zi, inegal. Repartizarea programului de munca facandu-se : o saptamana lucratoare, o saptamana libera.
freeelis a scris:

In acest caz, trebuie sa treceti :
- durata timpului de munca ... ore/zi, inegal. Repartizarea programului de munca facandu-se : o saptamana lucratoare, o saptamana libera.


Mulţumesc foarte mult!
MIRELAIONICA a scris:

freeelis a scris:

In acest caz, trebuie sa treceti :
- durata timpului de munca ... ore/zi, inegal. Repartizarea programului de munca facandu-se : o saptamana lucratoare, o saptamana libera.


Mulţumesc foarte mult!


Acum mi-am dat seama completând în revisal că acest contract va fi cu timp parţial. Amînţeles bine? Mulţumesc anticipat!

Acum altă problemă salariul de încadrare în revisal are trebui să trec 800 lei sau 400 lei pentru că lucrează jumătate de lună?
Ultima modificare: Miercuri, 23 Octombrie 2013
MIRELAIONICA, utilizator
Da, c.i.m. va fi cu timp partial.
freeelis a scris:

Da, c.i.m. va fi cu timp partial.


Acum altă problemă salariul de încadrare în revisal are trebui să trec 800 lei sau 400 lei pentru că lucrează jumătate de lună?

Alte discuții în legătură

Repartizare program de lucru alexandra68 alexandra68 Buna ziua, se poate modifica un contract de 2 ore/zi, 10/saptamana la 48 de ore/luna si sa trec la repartizare conform programarilor? si in revisal sa trec ... (vezi toată discuția)
Cim dali_c dali_c Buna ziua, Patronul vrea sa angajeze o persoana care sa lucreze in prima sapt. luni, miercuri, vineri, a doua, marti, joi,sambata, si tot asa, cu un salariu ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca cu timp partial mary2015 mary2015 Este posibila angajarea unui salariat cu contract de lucru cu timp partial , care sa lucreze 2 zile pe săptămâna dar timp de 8 ore pe zi ( , 4 zile/ ... (vezi toată discuția)