Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru o sãptãmânã lucreazã, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru o sãptãmânã lucreazã, urmãtoarea este liberã

Bună ziua,

Vă rog frumos să mă ajutaţi în următoarea problemă: am nişte salariaţi care lucrează o săptămână luni - duminică 8 ore/zi iar următoarea este liber. ªi nu ştiu cum să procedez la întocmirea actelor adiţionale privind modificarea timpului de lucru.
Mulţumesc anticipat
In acest caz, trebuie sa treceti :
- durata timpului de munca ... ore/zi, inegal. Repartizarea programului de munca facandu-se : o saptamana lucratoare, o saptamana libera.
freeelis a scris:

In acest caz, trebuie sa treceti :
- durata timpului de munca ... ore/zi, inegal. Repartizarea programului de munca facandu-se : o saptamana lucratoare, o saptamana libera.

Mulţumesc foarte mult!
MIRELAIONICA a scris:

freeelis a scris:

In acest caz, trebuie sa treceti :
- durata timpului de munca ... ore/zi, inegal. Repartizarea programului de munca facandu-se : o saptamana lucratoare, o saptamana libera.

Mulţumesc foarte mult!

Acum mi-am dat seama completând în revisal că acest contract va fi cu timp parţial. Amînţeles bine? Mulţumesc anticipat!

Acum altă problemă salariul de încadrare în revisal are trebui să trec 800 lei sau 400 lei pentru că lucrează jumătate de lună?
MIRELAIONICA, utilizator
Da, c.i.m. va fi cu timp partial.
freeelis a scris:

Da, c.i.m. va fi cu timp partial.

Acum altă problemă salariul de încadrare în revisal are trebui să trec 800 lei sau 400 lei pentru că lucrează jumătate de lună?