Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru o sãptãmânã lucreazã, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru o sãptãmânã lucreazã, urmãtoarea este liberã

Bună ziua,

Vă rog frumos să mă ajutaţi în următoarea problemă: am nişte salariaţi care lucrează o săptămână luni - duminică 8 ore/zi iar următoarea este liber. ªi nu ştiu cum să procedez la întocmirea actelor adiţionale privind modificarea timpului de lucru.
Mulţumesc anticipat
Salariul minim pentru o jumatate de luna , program 8 ore/zi, este de 400 lei brut.