Forum Discuţii juridice Executare silită executor
Discuție deschisă în Executare silită

executor

buna ziua!eu si sotul meu avem un titlu executoriu emis pe numele amandurora.datoram unei persoane fizice suma de 10000 ron.eu nu lucrez,dar sotul are o societate pe numele lui,dar lucreaza cu carte de munca la alta firma.avem si doi copii minori.luand o declaratie in fata executorului k le vom da suma de 500 ron/luna,totusi suntem cautati la domiciliu de catre executor.precizez k nu avem nici casa nici masina pe numele nostru.multumesc!
La cererea creditorului,executorul judecatoresc are autoritatea si competenta sa demareze procedura de executare silita asupra bunurilor in evidenta dvs,bunuri mobile/imobile/conturi/
drepturi salariale-prezente si viitoare pana la concurenta debitului de recuperat
se poate lega executorul de firma fiind un magazin mixt la tara multumesc
De firma nu, de veniturile sotului rezultate din firma, da.