Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Acordare diurna
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Acordare diurna

Un angajat participa la cursuri organizate in alta localitate, in zilele de sambata si duminica. La aceste cursuri este trimis de catre unitate. Se poate acorda diurna, nefiind zile lucratoare?
Nu poate beneficia de diurna. Potrivit art 5 din ANEXA la HG.nr.1860//2006 beneficiaza ,cu aprobarea conducerii unitatii,de timp liber in compensare.