Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia privata - retragere contributie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia privata - retragere contributie

DE cind mi-am facut pensia privata fiind obligatorie atunci cind a venit legea,vreau sa renunt la ea si sa imi retrag banii opriti pot cere bancii unde mi-am facut pensia privata exista o lege care pot solicita banii.
Una dintre conditiile pensiilor private este ca nu puteti intra in posesia contului, decat la data/varsta legala a pensionarii.Pana atunci, nu puteti decat sa renuntati la plata ratelor, urmand sa asteptati data finala, pentru a putea recupera suma (puteti solicita asiguratorului un extras cu valoarea acestreia)Cercetati din nou conditiile contractului pe care l-ati semnat.