Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de cesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de cesiune

Buna ziua
am o problema si va rog sa ma ajutati
soacra mea cand a cumparat apartamentul la trecut in contractul de vanzare cumparare si pe sotul meu in calitate de cumparator si pe ea si pe socrul meu cu drept de uzufruct viager conditia find ca el sa ii intretina (aceasta conditie nu a fost mentionata in contract insa banuiesc ca se ntelege) si conditia nu a fost respectata si vreau sa stiu cum poate face sotul meu ca sa renunte sa nu maI aiva nici o treaba cu aceasta casa si sa ramana in totalitate a socrilor mei...
mentionez ca sunt cu toti de acord sa faca treaba asta
Va multumesc
Buna seara. Toate aceste modificari le puteti face la orice notar. Ei va ofera toate clarificarile necesare.
Daca acea conditie de intretinere nu este o clauza in contract , nu este nici o problema.
acea conditie nu este clauza in contract dar pe noi ne intereseaza cum putem face sa nu mai avem nici o treaba cu acel apartament si sa ramana numai al soacrei mele
unde trebuie sa mergem la notar sau la tribunal pt ca cineva ne indruma spre tribunal
Mergeti la notar.