Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prescriere datorie din 2007
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prescriere datorie din 2007

Buna ,va rog sa m-a szcuzati ca revin la un subiect diascutat mai demult,in 2007 am avut un contract cu romtelecomul ,care mi-l-a inchis pentru neplata, si acum dupa atati ani sunt sunat de KRUK ,nu stiu cine-s, pentru recuperarea sumei de 1. 900 de roni,stiiam ca dupa 3 ani se prescrie ,dar ei insista,ca m-a dau in judecata, ce trebuie sa fac sa scap de ei?
multumesc.
Simplu - ignorati.
multumiri pentru raspunsuri dar si pe 27 decembrie 2017 ,dupa 10 ani imi trimite notificare cu suma de 2004,55lei,sa le spun ceva ,sau ai ignor,ei nu stiu legile ?sau vor sa m-a sperie,si asa nu au ce sa-mi ia ca pe mine nu am absolut nimic