Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somajul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somajul

ce avantaje pot avea fiind somer?
1. Beneficiati de indemnizatie de somaj.

2. Vi se poate oferi un loc de munca.

3. Puteti urma gratuit cursuri de formare profesionala organizate de Agentia de Somaj.
va multumesc pt raspuns
Ca somer beneficiati de :
a) informarea şi consilierea profesională;
b) medierea muncii;
c) formarea profesională;
d) evaluarea şi certificarea competenţelor profesionale dobândite pe alte căi decât cele formale;
e) consultanţă şi asistenţă pentru începerea unei activităţi independente sau pentru iniţierea unei afaceri;
Cornel Vasile, Consilier juridic