avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somajul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somajul

ce avantaje pot avea fiind somer?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:07, 28 Octombrie 2013
1. Beneficiati de indemnizatie de somaj.

2. Vi se poate oferi un loc de munca.

3. Puteti urma gratuit cursuri de formare profesionala organizate de Agentia de Somaj.
va multumesc pt raspuns
Ca somer beneficiati de :
a) informarea şi consilierea profesională;
b) medierea muncii;
c) formarea profesională;
d) evaluarea şi certificarea competenţelor profesionale dobândite pe alte căi decât cele formale;
e) consultanţă şi asistenţă pentru începerea unei activităţi independente sau pentru iniţierea unei afaceri;
Ultima modificare: Luni, 28 Octombrie 2013
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consultanta pentru inceperea unei mici afaceri dunguta dunguta As avea nevoie sa stiu unde sa ma adresez pentru a obtine consiliere in demararea unei mici afaceri atat pentru alegerea formei juridice ( nu stiu daca este ... (vezi toată discuția)
Beneficiez de somaj si vreau sa deschid o intreprindere individuala kremat kremat Buna ziua, Sunt in somaj si vreau sa deschid o Intreprindere Individuala cu domeniul de activitate Service IT. Intrebarea mea este: Beneficiez de anumite ... (vezi toată discuția)
Ce beneficii am daca incep o afacere pe cont propriu in perioada in care sunt somer? gheorgheflorin gheorgheflorin Buna ziua, ce beneficiu am daca incep o afacere pe cont propriu in perioada in care sunt somer ? multumesc (vezi toată discuția)