Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Desfiintare PFA inregistrata la Ministerul Justitiei
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Desfiintare PFA inregistrata la Ministerul Justitiei

care sunt formalitatile necesare desfiintarii uni PFA infiintat prin Ministerul Justitiei si nu prin ORC ( traducator ) ?
Ministerul de Justitie v-a eliberat o autorizatie cu care v-ati inregistrat la Administratia Financiara completand formularul 070. Pentru suspendarea activitatii din punct de vedere fiscal, daca aveti toate platile la zi (contributii si impozite), mergeti la Administratia Financiara si completati acelasi formular 070 in care bifati de data aceasta incetarea activitatii.
Dupa ce primiti rezolutia de incetare a activitati, informati si Ministerul Justitiei si tribunalul din localitate in al carui registru de traducatori si interpreti v-ati inregistrat la momentul inceperii activitatii.
L.C.
va multumesc mult.