Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna la toti!
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna la toti!

barbat ,
in prezent sunt angajat la un penitenciar din 1996
din 1991 pana in 1996 am lucrat ca militar angajat la o unitate militara
din 1988 pana in 1991 am lucrat civil ca strungar
din 1986 pana in 1988 am fost militar in termen
care ar fi solutia actuala sa ies cel mai repede la pensie indiferent cat ar fi ea (pensia)
am varsta de 42 ani
mentionez ca exista o reglementare la penitenciare ca daca ai 15 ani executati in conditii speciale si varsta de 45 ani poti iesi la pensie
dar vreau sa stiu in ce conditii as putea iesi la pensie la 42 de ani sau ceva apropiat
ce se intelege prin apt limitat si care sunt conditiile
va multumesc!
ContSters49632, utilizator
axell a scris:

care ar fi solutia actuala sa ies cel mai repede la pensie indiferent cat ar fi ea (pensia)
am varsta de 42 ani

Solutia este una singura: pensia pentru invaliditate.