Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Activare mai multe coduri CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Activare mai multe coduri CAEN

Buna ziua,

As vrea sa deschid un spatiu cu haine import UE si in acelas spatiu sa vand pe 2 coduri: CAEN: 4771: Comert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate(marfa importata din UE)
si 4779 Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine (vanzare in regim de consignatie), in functie de clienti.

Firma mea are deja 2 coduri: principal=Telecomunicatii 6190 si inca unul activat: Bar 5630. Deci as avea 1 cod principal si 3 secundare. dar vanzare as avea doar pe cele de comert imbracaminte. Pot sa functionez asa?

Multumesc!

Buna ziua!

Legea 31/1990 nu prevede obligativitatea schimbarii obiectului principal de activitate in cazul in care activitatea preponderenta desfasurata de societate difera de activitatea principala mentionata in actul constitutiv.

Cu stima,
Av. Simon Sebastian