Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce platesc dupa venituri din inchirieri ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce platesc dupa venituri din inchirieri ?

Buna ziua, am o casa , proprietate personala , am inchiriat -o catre o firma . Doresc sa stiu daca pe langa impozitul stabilt de catre cei de la Admin. Financiara pe baza contractului inregistrat la ei mai am si altceva de platit dupa venitul incasat ( sanatate , pensie etc) . Multumesc
Buna seara,
Daca ati inregistrat contractul la Administratia Financiara, cu siguranta vi s-a spus tot ceea ce aveti de platit pentru acel contract de inchiriere.
Decat sa debitezi asa o prostie mai bine nu-mi raspundeai nimic. Daca nu stii , nu te da smechera . Sau lucrezi si Tu la Adm Financiara de ai o parere asa de buna despre ei? Uite ca , oricat de imposibil ti s-ar parea mi-au spus ca nu stiu , ca nu e treaba lor . Puneti o poza , nu sta in anonimat , sa te si vedem , da ?