Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Divort, interpretare solutie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Divort, interpretare solutie

Buna ziua,

Va rog sa/mi traduceti si mie acest paragraf

multumesc

Ora estimata: 08:30
Complet: C1 MF
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea. Desface casatoria prin acordul partilor. Dispune revenirea reclamantei la numele purtat anterior casatoriei , acela de ........ Cu apel in 30 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica astazi 04.11.2013.
Document: Hotarâre 7282/2013 04.11.2013
Exact ceea ce scrie: desface casatoria prin acordul partilor, urmand ca sotia sa isi reia numele dinainte de casatorie.
Vi s-a admis cererea, s-a pronunțat hotărârea de desfacerea căsătoriei, doamna nu își va păstra numele dobândit prin căsătorie, ci își va relua numele purtat anterior închieerii căsătoriei.Poate fi declarat apel în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii.
Singurul paragraf intraductibil este acesta:

Complet: C1 MF

:yeah:
nu inteleg fraza cu 30 zile.ce se poate intampla in 30 zile?
Întrebaţi la C1 MF :duh:

Scuze. Mă fac serios. În termen de 30 de zile de la comunicarea sentinţei, oricare dintre părţile din proces, nemulţumită de sentinţă, poate face apel. Adică, poate cere modificarea, în tot sau în parte, a sentinţei instanţei de fond.