Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Judecatorul poate sa ceara cazier actualizat singur ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Judecatorul poate sa ceara cazier actualizat singur sau trebuie sa reuneasca copletul?

am avut un proces saptamana trecuta,pronuntarea fiind astazi,dar au amanat pronuntarea cu 9 zile....judecatorul poate sa ceara un cazier actualizat sau daca vrea sa obtina cazierul actualizat trebuie sa repuna in rol dosarul?

Dupa ce judecatorul a ramas in pronuntare nu se mai pot depune la dosar inscrisuri noi, inclusiv cazierul. Singura posibilitate pentru a putea solicita cazierul actualizat este repunerea cauzei pe rol.