Forum Discuţii juridice Executare silită Nepredarea pensiei
Discuție deschisă în Executare silită

Nepredarea pensiei

Unui pensionar se poate bloca si vira intreaga pensie de pe cardul bancar ,solicitare din partea Administratiei Finantelor publice , atunci cand pentru acelasi debit a fost infiintat poprire la Casa de Pensii ,care retine si vireaza regulat cota admisa de art.409 alin.3 C.pr.c. ? Ce se poate face in acest caz ?
Cu siguranta, nu vi se poate retine intreaga pensie. Mergeti si depuneti la organul de executare o cerere de deblocare a diferentei din pensie, intrucat CJP retine si vireaza deja cota legala, pt debitul respectiv.