Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot afla daca aceasta lege a intrat in vigoare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot afla daca aceasta lege a intrat in vigoare

Buna ziua !
Cum pot afla daca aceasta lege a intrat in vigoare : [ link extern ]
am tot cautat dar nu am gasit nimic pe nicaieri . va multumesc 0
Actele normative prin care s-au adus modificari la Legea nr.143 din 26 iulie 2000 privind combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri le gasiti aici:
[ link extern ]

Actele normative prin care s-au adus modificari la Legea nr.339 din 29 noiembrie 2005
privind regimul juridic al plantelor, substanţelor şi preparatelor stupefiante şi psihotrope le gasiti aici
[ link extern ]
Multumesc frumos , dar tot nu sunt foarte bine lamurit pentru ca nu prea am idee cu legi si etc . Ce am inteles eu ar fi ca in momentul actual legea nu este in vigoare corect ? Si daca am inteles eu bine ar urma sa intre in vigoare din februarie . Multumesc
Ma poate lamuri cineva daca este sau nu in vigoare legea respectiva . Si daca nu este cand ar urma sa se aprobe ? Va multumesc