avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Nu recunoaste factura emisa-stampilata si semnata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Nu recunoaste factura emisa-stampilata si semnata

Buna ziua,

Lucrez la o firma de distributie uleiuri. Am dat de o problema zilele acestea si vreau un ajutor.
AM livrat si facturat marfa unei firme acum 1 luna de zile, factura a fost stampilata si semnata de catre acesta...acum dupa ce firma unde lucrez a sunat la firma lor, acestia de la firma sustin ca nu au aceea factura si ca nu au primit aceea marfa, desi noi avem factura stampilata si smenata de primire.Precizez ca nu avem contract de prestari servicii semnat cu acestia - factura a fost emisa cu termen de plata de 30 zile...Ce sa fac ? cum procedez? ce poate sa mi se intample mie?
Cel mai recent răspuns: PlanReorganizare , utilizator 23:34, 25 Noiembrie 2013
nu e de bine...trebuie sa cauti o solutie interna.Probabil firma iti va imputa marfa si banii...fara un mijloc de proba este foarte greu sa dovedesti contrariul
Am dovada- am factura rosie stampilata si semnata de ei cu stampila firmei lor ca au primit marfa ...
eu.ro.lex a scris:

nu e de bine...trebuie sa cauti o solutie interna.Probabil firma iti va imputa marfa si banii...fara un mijloc de proba este foarte greu sa dovedesti contrariul


Am dovada- am factura rosie stampilata si semnata de ei cu stampila firmei lor ca au primit marfa ...

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
imi raspunde si mie cineva concret ?
chiar asa nimeni nu rapunde? dece mai este forum daca nimeni nu imi da ceva raspunsuri.. multumesc ..am sa ma retrag cu ceva gust amar de pe acest site.

Alte discuții în legătură

Scadere valoare stoc danyalytus danyalytus Buna ziua, Am o intreprindere individuala in domeniul comert cu amanuntul. Vreau sa fac lichidare de stoc si sa vand marfa la pret redus, mai mic decat cel ... (vezi toată discuția)
Incasari la export DanAnghelescu DanAnghelescu Se poate ca o firma din Polonia sa plateasca unei firme din Romania in lei fara TVA? (vezi toată discuția)
Nu recunoaste factura si marfa .... ContSters303515 ContSters303515 Buna ziua, Lucrez la o firma de distributie, pe data de 12.10.2013 am livrat catre firma x marfa + factura la termen de 30 zile. Firma x a semnat si ... (vezi toată discuția)