Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Nu recunoaste factura emisa-stampilata si semnata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Nu recunoaste factura emisa-stampilata si semnata

Buna ziua,

Lucrez la o firma de distributie uleiuri. Am dat de o problema zilele acestea si vreau un ajutor.
AM livrat si facturat marfa unei firme acum 1 luna de zile, factura a fost stampilata si semnata de catre acesta...acum dupa ce firma unde lucrez a sunat la firma lor, acestia de la firma sustin ca nu au aceea factura si ca nu au primit aceea marfa, desi noi avem factura stampilata si smenata de primire.Precizez ca nu avem contract de prestari servicii semnat cu acestia - factura a fost emisa cu termen de plata de 30 zile...Ce sa fac ? cum procedez? ce poate sa mi se intample mie?
nu e de bine...trebuie sa cauti o solutie interna.Probabil firma iti va imputa marfa si banii...fara un mijloc de proba este foarte greu sa dovedesti contrariul
Am dovada- am factura rosie stampilata si semnata de ei cu stampila firmei lor ca au primit marfa ...
eu.ro.lex a scris:

nu e de bine...trebuie sa cauti o solutie interna.Probabil firma iti va imputa marfa si banii...fara un mijloc de proba este foarte greu sa dovedesti contrariul

Am dovada- am factura rosie stampilata si semnata de ei cu stampila firmei lor ca au primit marfa ...

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
imi raspunde si mie cineva concret ?
chiar asa nimeni nu rapunde? dece mai este forum daca nimeni nu imi da ceva raspunsuri.. multumesc ..am sa ma retrag cu ceva gust amar de pe acest site.