Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Donatie masina / ajutor incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Donatie masina / ajutor incalzire

cum pot sa-mi donez masina ? ma costa ceva ?
poate daca imi donez masina pot beneficia de ajutor de incalzire .
venitul nostru pe luma oct : eu zero lei , sotul 1013 lei , alocatie copii 3*42=126 lei .
poate imi face d-na ministresa o schema sa ma pot descurca si eu . ca fara ajutorul bunicilor nu as putea sa le pun mancare si paine pe masa copiilor . bunicii si ei cu pensii de 900 de lei si multe boli la activ .
cum pot sa-mi donez masina ? ma costa ceva ?

Puteti sa materializati actul unilateral de vointa de a dona bunul mobil,in favoarea oricarei persoane dvs
Ca orice document autentificat si contractul de donatie obliga la achitarea de taxe si onorariu notarial
Referitor la
poate imi face d-na ministresa o schema sa ma pot descurca si eu

se impune sa adresati direct acesteia solicitarea dv