avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Donatie masina / ajutor incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Donatie masina / ajutor incalzire

cum pot sa-mi donez masina ? ma costa ceva ?
poate daca imi donez masina pot beneficia de ajutor de incalzire .
venitul nostru pe luma oct : eu zero lei , sotul 1013 lei , alocatie copii 3*42=126 lei .
poate imi face d-na ministresa o schema sa ma pot descurca si eu . ca fara ajutorul bunicilor nu as putea sa le pun mancare si paine pe masa copiilor . bunicii si ei cu pensii de 900 de lei si multe boli la activ .
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 14:07, 19 Noiembrie 2013
cum pot sa-mi donez masina ? ma costa ceva ?



Puteti sa materializati actul unilateral de vointa de a dona bunul mobil,in favoarea oricarei persoane dvs
Ca orice document autentificat si contractul de donatie obliga la achitarea de taxe si onorariu notarial
Referitor la
poate imi face d-na ministresa o schema sa ma pot descurca si eu


se impune sa adresati direct acesteia solicitarea dv

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor incalzire 2010 - 2011 elga50 elga50 Cititi despre actele necesare obtinerii ajutorului de incalzire: - venit pe membru de familie (persoana singura) = mai mic de 615 lei / luna ... (vezi toată discuția)
Ajutor incalzire iusanlia iusanlia mi-au fost respinse actele pe motiv ca familia mea detine un autoturism cumparat in 2008 . nu platesc rate la el . nu are vechimea de 10 ani . e aberant . in ... (vezi toată discuția)
Ajutor incalzire gabriolet gabriolet Locuiesc singur intr-un apartament, detinut de mama mea, care mai detine o locuinta, locuinta ei de domiciliu. Mama nu are domiciliul la apartamentul unde ... (vezi toată discuția)