Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cartea de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cartea de identitate

Este legal sa mi se refuze eliberarea unei adeverinte de la primarie necesara preschimbari carti de identitate daca am o amenda restanta?
Nu este legal. Face-ti o solicitare scrisa si o inregistrati la registratura primariei.
Faceti acea solicitare de eliberare adeverinta de care v-a scris cyan catre primar si scrieti ca v-a fost refuzata eliberarea adeverintei in mod abuziv pentru ca doar eliberarea unui certificat de atestare fiscala este conditionata de achitarea tuturor obligatiilor fiscale.