avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Aplicare noul cod penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Aplicare noul cod penal

am condamnare de doi ani definitiva ,pentru evaziune fiscala prev.de art.9 lit.b L.241/2005 si la 18.09.2013 am inceput executarea pedepsei.Intrebarea este: Din 1 februarie 2014 daca si in ce fel beneficiez de prevederile noului cod penal ,exista o reducere a limitelor de pedeapsa la acest articol sau alte prevederi care imi dau dreptul la eliberare pe noul cod??Va multumesc pentru timpul acordat si sa aveti o seara placuta .
Cel mai recent răspuns: titiana32 , utilizator 21:04, 7 Februarie 2014
titiana32 a scris:

am condamnare de doi ani definitiva ,pentru evaziune fiscala prev.de art.9 lit.b L.241/2005 si la 18.09.2013 am inceput executarea pedepsei.Intrebarea este: Din 1 februarie 2014 daca si in ce fel beneficiez de prevederile noului cod penal ,exista o reducere a limitelor de pedeapsa la acest articol sau alte prevederi care imi dau dreptul la eliberare pe noul cod??Va multumesc pentru timpul acordat si sa aveti o seara placuta .


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre amnistie si gratiere si aplicarea noului cod penal titiana32 titiana32 am condamnare de doi ani definitiva ,pentru evaziune fiscala prev.de art.9 lit.b L.241/2005 si la 18.09.2013 am inceput executarea pedepsei. Intrebarea este: ... (vezi toată discuția)
Reducere pedeapsa evaziune marinescu112233 marinescu112233 Buna,intr-un proces de evaziune fiscala daca in timpul anchetei si a camerei preliminare prejudiciul a fost achitat in totalitate se reduce ... (vezi toată discuția)
Art 215 alin 1.2.3.5. in noul cod aleale88 aleale88 buna ziua stiti cumva la art 215 al 1,2,3,5, care sunt pedepsele in noul cod penal de la 01 feb ?dar evaziunea ? (vezi toată discuția)