Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Aplicare noul cod penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Aplicare noul cod penal

am condamnare de doi ani definitiva ,pentru evaziune fiscala prev.de art.9 lit.b L.241/2005 si la 18.09.2013 am inceput executarea pedepsei.Intrebarea este: Din 1 februarie 2014 daca si in ce fel beneficiez de prevederile noului cod penal ,exista o reducere a limitelor de pedeapsa la acest articol sau alte prevederi care imi dau dreptul la eliberare pe noul cod??Va multumesc pentru timpul acordat si sa aveti o seara placuta .
titiana32 a scris:

am condamnare de doi ani definitiva ,pentru evaziune fiscala prev.de art.9 lit.b L.241/2005 si la 18.09.2013 am inceput executarea pedepsei.Intrebarea este: Din 1 februarie 2014 daca si in ce fel beneficiez de prevederile noului cod penal ,exista o reducere a limitelor de pedeapsa la acest articol sau alte prevederi care imi dau dreptul la eliberare pe noul cod??Va multumesc pentru timpul acordat si sa aveti o seara placuta .