avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Despre amnistie si gratiere si aplicarea noului cod ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Despre amnistie si gratiere si aplicarea noului cod penal

am condamnare de doi ani definitiva ,pentru evaziune fiscala prev.de art.9 lit.b L.241/2005 si la 18.09.2013 am inceput executarea pedepsei.
Intrebarea este: Din 1 februarie 2014 daca si in ce fel beneficiez de prevederile noului cod penal ,exista o reducere a limitelor de pedeapsa la acest articol sau alte prevederi care imi dau dreptul la eliberare pe noul cod??
dar despre legea amnistiei si gratierii ce spuneti se va vota ceva in aceasta privinta??
Va multumesc pentru timpul acordat si sa aveti o seara placuta .

Nu se va schimba nimic in cazul dvs, cu noul cod.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare noul cod penal titiana32 titiana32 am condamnare de doi ani definitiva ,pentru evaziune fiscala prev.de art.9 lit.b L.241/2005 si la 18.09.2013 am inceput executarea pedepsei.Intrebarea este: ... (vezi toată discuția)
Infractiune dezincriminata ContSters40598 ContSters40598 Un inculpat este trimis in judecata pentru inselaciune , 215 al.1-2 cp, fals intelectual, prev de art.43 din Legea 82/91 republicata si evaziune fiscala art.10 ... (vezi toată discuția)
Noul cod penal cosminaa cosminaa Ce se mai aude de legea gratierilor? odata cu intrarea in vigoare a noului cod penal se fac si gratieri sau aminstii? sau macar se redozeaza si pedepsele care ... (vezi toată discuția)