Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Accesare fonduri prin granturile norvegiene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Accesare fonduri prin granturile norvegiene

Buna ziua,
In cateva cuvinte as dori sa va rezum situatia firmei noastre, ca sa ma fac inteleasa cand o sa va pun cateva intrebari.Suntem o firma de consultanta, fara nici un venit momentan, si se doreste accesarea de fonduri norvegiene de sanatate.Exista vreun ghid , propuneri de proiecte, unde am putea intra sa vedem daca suntem eligibili sau nu?Trebuie sa lucram in domeniu sanitar, ca sa putem accesa fonduri, sau sa oferim consultanta pe probleme medicale?Juridic, ne putem incadra in vreo asociatie care poate accesa aceste fonduri?
In speranta unui raspuns favorabil,
va multumesc anticipat
Marcela Dumitrasc
Gasiti detalii despre acest program aici:
[ link extern ]
Va multumesc mult pentru detalii.Nu vreau sa abuzez, doar ca eu mai am o intrebare, si nu reusesc sa gasec pe cineva sa ma lamureasca.Cine alege partenerii de proiecte, trebuie sa lucrezi numai in domeniul sanatatii ca sa participi la realizarea unui proiect?Eu , ca firma daca nu am nici o tangenta cu domeniul sanitar, nu indeplinesc nici o conditie de eligibilitate, cum pot totusi acceasa fonduri?Ca eu asta incerc sa explix la sefii mei, si nu reusesc sa ma fac inteleasa.
Multumesc mult, si
astept raspunsul dumneavoastra.
mOmentan nu a fost lansat apelul pentru acest proiect. Acesta va avea 4 subproiecte. Detalii gasiti aici:
[ link extern ]
Cred ca cel mai simplu este sa listezi pagina pentru ca ei sa vada cu ochii lor, apoi sa contactezi pentru detalii.
Persoana de contact sau adresa unde se pot solicita informatii.

Cristina Vladu-consilier secretar de stat
Tel: 021/307.25.01, email: cristina.vladu@ms.ro
Valentin Roșca-consilier pentru afaceri europene
Tel: 021/307.25.12, email: vrosca@ms.ro

Poate sefii doresc sa scrieti proiectele pentru aplicanti.