Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... accesare fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

accesare fonduri europene

Buna ziua,
Va rog sa imi furnizati informatii privind urmatoarele subiecte:
1. o regie autonoma poate accesa fonduri europene nerambursabile in domeniul SSM pentru anumite investitii (ex: instalatii aer conditionat, instalatii evacuare noxe, montare pereti antifonici, instalatii protectia mediului etc.)?
2. care sunt conditiile pentru inscrierea in aceste programe?
3. unde pot gasi firmele care ofera consultanta pentru acordarea fondurilor europene?
Va multumesc anticipat,
1. DA

2. Verificati daca indepliniti conditiile de eligibilitate prevazute de Ordin nr. 310/26.03.2009 al ministrului muncii, familiei şi protecţiei sociale privind aprobarea Schemei de ajutor de minimis "Bani pentru sănătatea şi siguranţa salariaţilor" (M.O. nr. 256./17.04.2009) pe care il puteti descarca de la adresa:

[ link extern ]

3. Daca considerati ca indepliniti conditiile de eligibilitate impuse de ordinul susmentionat ma puteti contacta pentru detalii. In masura in care sunteti din regiunea NE va fac o oferta daca nu va recomand pe cineva. Bani sunt ... proiecte şi doritori mai putini.
SC QCERT SRL , Consultant resurse umane
QCERT a scris:

1. DA

2. Verificati daca indepliniti conditiile de eligibilitate prevazute de Ordin nr. 310/26.03.2009 al ministrului muncii, familiei şi protecţiei sociale privind aprobarea Schemei de ajutor de minimis "Bani pentru sănătatea şi siguranţa salariaţilor" (M.O. nr. 256./17.04.2009) pe care il puteti descarca de la adresa:

[ link extern ]

3. Daca considerati ca indepliniti conditiile de eligibilitate impuse de ordinul susmentionat ma puteti contacta pentru detalii. In masura in care sunteti din regiunea NE va fac o oferta daca nu va recomand pe cineva. Bani sunt ... proiecte şi doritori mai putini.

buna ziua! exista eligibilitate pt certificarea ohsas 18001? sunt eligibile cheltuielile cu subcontractarea unei firme de consultanta pentru certificarea sistemului integrat de management ohsas 18001? pe DMI 3.2 ajutor de minimis pt intreprinderi.
multumesc!