avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen pentru handmade?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen pentru handmade?

Buna ziua. Vreau sa stiu ce cod caen am nevoie pentru a vinde in standuri,chioscuri genti facute handmade ? si daca trebuie sa eliberez bon fiscal sau factura?
Cel mai recent răspuns: Luy20 , utilizator 19:59, 22 Octombrie 2017
Puteti avea nevoie de:
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere;
4789 - Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse;
4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet;
4799 - Comert cu amanuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor.
Se elibereaza bon fiscal. Factura se face daca beneficiarul solicita.
mi s-a dublat mesajul. imi cer scuze moderatorilor
Ultima modificare: Duminică, 22 Octombrie 2017
Luy20, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce cod caen imi trebuie pentru decoratiuni handmade? fringescience fringescience vreau sa imi deschid un magazin online in care sa vand ornamente si decoratiuni handmade, facute de mine, din material textil sau lemn, cum ar fi sosetele ce ... (vezi toată discuția)
Norme de venit artghift artghift m-am uitat pe lista cu normele de venit si nu gasesc unde se incadreaza caenul 7410 design specializat, propus aici, doresc sa-mi fac II, ca sa pot ... (vezi toată discuția)
Cod caen pfa cristinaberhencz cristinaberhencz buna ziua, As dori sa stiu ce cod CAEN trebuie sa folosesc pt -fabricarea de lumanari decorative -aranjamente de flori pt diferite ocazii -obiecte ... (vezi toată discuția)