Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen pentru handmade?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen pentru handmade?

Buna ziua. Vreau sa stiu ce cod caen am nevoie pentru a vinde in standuri,chioscuri genti facute handmade ? si daca trebuie sa eliberez bon fiscal sau factura?
Puteti avea nevoie de:
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere;
4789 - Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse;
4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet;
4799 - Comert cu amanuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor.
Se elibereaza bon fiscal. Factura se face daca beneficiarul solicita.
mi s-a dublat mesajul. imi cer scuze moderatorilor
Luy20, utilizator