Forum Discuţii juridice Executare silită Executare in urma hotaririi
Discuție deschisă în Executare silită

Executare in urma hotaririi

am pierdut la recurs si as vrea sa stiu daca sunt executat inainte de primirea hotaririi judecatoresti sau dupa primirea hotaririi
Cand vrea creditorul de-acum.
multumesc mult
Teoretic pt a fi incuviintata executarea silita, instanta are nevoie de titlu executoriu in original (hotararea judecatoreasca legalizata), ceea ce presupune ca aceasta ar tb sa fie redactata, cu mentiunea ca e definitiva ca urmare a respingerii recursului.