Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Protectia muncii, target la sfarsit de an?
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Protectia muncii, target la sfarsit de an?

Buna ziua,
Va deranjez cu o intrebare legat de documentatia necesara pt protectia muncii, exista un target pt inspectorii privind protectia muncii la acest sfarsit de an? Sau vreo lege conform careia tb sa faca un nr de dosare? Un amic proprietar de srl a primit o "oferta" pt a i se intocmi actele de protectia muncii cap coada, toata doc necesara, in caz de control sa fie totul in ordine. Insp resp mentionez ca e prieten cu amicul acesta, sa fie doar amicitie? M-as mira...
Din 2006 nu mai exista notiunea de "protectia muncii", asa cum din 2005 s-a trecut la leul nou, denominat.
Foarte multi nu au trecut nici acum!