Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare loc de munca

As dori un punct de vedere pentru urmatoarea situatie:

Un angajator emite urmatoarea adresa:

Incepand cu data de ..(data)...urmeaza sa va aduceti la indeplinire atributiile de serviciu pe care le-ati avut si pana acum la....(alt loc de munca)...
Mentionam ca in CIM nu intervin modificari de natura contractuala.

Cum poate fi interpretat un astfel de text in raport cu prevederile din legislatia muncii?

Multumesc.

Depinde de dvs ce intelegeti prin acea hartie.

Locul de munca nu se modifica printr-o adresa, ci printr-o decizie sau prin incheierea unui act aditional la c.i.m.