avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum procedez... schimbare nume acte pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum procedez... schimbare nume acte pensie

Buna ziua.Am urmatoarea situatie.Tata s-a castorit cu o doamna si s-a trecut pe numele ei.Acum au divortat si a revenit la numele lui.Am schimbat buletinul.INTREBARE: Ce fac cu actele de pensie pt.ca el cand s-a pensionat purta numelei doamnei acum ca a revenit la numele lui , unde trebuie sa merg?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 14:56, 29 Decembrie 2013
La casa de pensii cu hotararea de divort. El sa mearga, nu dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare nume dupa divort, acte pensie mari_vio mari_vio Buna ziua.Am urmatoarea situatie.Tata, s-a castorit cu o doamna si s-a trecut pe numele ei.Acum au divortat si a revenit la numele lui.I-am schimbat ... (vezi toată discuția)
Certificat de nastere tulfuti tulfuti Buna seara va rog sa ma indrumatii si pe mine pt ca nu stiu unde sa apelez .Am fost casatorita dar nu mai eram inpreuna de 14 ani si nu am divortat din ... (vezi toată discuția)
Eroare decizie divort marla marla Buna ziua. Am divortat in urma cu 1 an de zile pe cake amiabila, ambii fiind in afara tarii si avand ca reprezentant acelasi avocat. Din pacate avocatul a ... (vezi toată discuția)