Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum procedez... schimbare nume acte pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum procedez... schimbare nume acte pensie

Buna ziua.Am urmatoarea situatie.Tata s-a castorit cu o doamna si s-a trecut pe numele ei.Acum au divortat si a revenit la numele lui.Am schimbat buletinul.INTREBARE: Ce fac cu actele de pensie pt.ca el cand s-a pensionat purta numelei doamnei acum ca a revenit la numele lui , unde trebuie sa merg?
Multumesc!
La casa de pensii cu hotararea de divort. El sa mearga, nu dvs.