Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat dar intre tip preschimbat U.K.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat dar intre tip preschimbat U.K.

Buna !
Detin perms in U.K. (dobandit 20 dec) .In luna iulie 2013 detineam permis de RO si mi-a fost retinut 2 luni pt trecere la bariera cale ferata.Am contestat decizia la tribunal si pana la judecare am primit permisul inapoi. Cum la noi sa te judeci dureaza un an,intre timp nu am mai asteptat termenul judecatii (este in febr.2014 )si fiind stabilit din nov 2013 in U.K. l-am preschimbat in cel britanic.
Dat fiind ca permisul romanesc este predat si NUL (o persoana nu poate detine 2 permise) intreb si eu - in caz ca pierd procesul din RO trebuie sa predau permisul britanic autoritatilor romane ?
Multumesc anticipat
Dupa preschimbare permisul romaneasc se trimite autoritatilor romane, nu devine NUL Daca pierdeti procesul politia romana prin IGP va informa autoritatea engleza despre suspendare..
Mltumesc pt promptitudine !