avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificarea locului muncii in contractul de muncã
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificarea locului muncii in contractul de muncã

Bună ziua,
În situația în care doresc să modific pentru un salariat locul de muncă de la sediul social la un punct de lucru, ce documente trebuie să întocmesc?
Modificare trebuie înregistrată în REVISAL? Pentru că din câte am vazut eu nu există o astfel de specificație în program.
Vă mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 11:46, 7 Ianuarie 2014
Se va intocmi un act aditional la CIM. Nu se inregistreaza in Revisal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am 2 contracte cu timp partial la care se modifica ... Tihuta Tihuta Buna ziua, am 2 contracte cu timp partial la care se modifica doar orele de incepere si sfarsit de program. Durata muncii nu se modifica. Fac act aditional ... (vezi toată discuția)
Revisal catar catar Daca un salariat se muta in cadrul aceleiasi societati de la un punct de lucru (Bucuresti) la un alt punct de lucru fara personalitate juridica (Olimp) ( actul ... (vezi toată discuția)
Reducerea programului de munca pentru gravide cretunicoleta cretunicoleta Buna ziua. Am o situatie aparte la serviciu: o viitoare mama, care a adus o scrisoare-recomandare de la medic in vederea reducerii programului de lucru cu 2 ... (vezi toată discuția)